چاپ
ارسال به دوست

بررسی موضوع کشتار غیرمجاز دام و طیور در اداره كل دامپزشکی ایلام

جلسه کارگروه تخصصی بررسی کارشناسی کشتار غیرمجاز دام و طیور در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ايلام، در ابتدای این جلسه دكتر پورنجف مدیرکل دامپزشکی استان ضمن قدردانی از حضور شرکت‌کنندگان در جلسه توضیحاتی در خصوص مخاطرات و معضلات بهداشتی و کشتار غیرمجاز  بیان داشتند و اقدامات انجام‌شده در سنوات گذشته در خصوص مبارزه با معضل بهداشتی کشتار غیرمجاز دام و طیور در استان ارائه نمودند.

دکتر پورنجف افزود: با توجه به اهمیت موضوع سلامتی انسان و مخاطرات بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام در استان نیازمند همکاری جدی دستگاه‌های ذی‌ربط با دامپزشکی برای رفع این معضل می‌باشد.

وي ادامه داد: با وجود تداوم نظارت بر كشتار دام در استان ايلام توسط بازرسان نظارت بر عرضه فراورده هاي خام دامي دامپزشكي ايلام، تشديد نظارت جهت جلوگيري از كشتار غيرمجاز در 19مهرماه سالجاري با شدت بيشتري ادامه خواهد يافت.

در ادامه جلسه حاضرين هريك ضمن بيان نقطه نظرات خود، توضیحاتی در خصوص کشتار غیرمجاز دام و طیور در استان و مخاطرات بهداشتی مصرف گوشت غیرمجاز ارائه دادند و چالش‌ها و مشکلات کشتار غیرمجاز دام و راهکارهای عملیاتی برای جلوگیری از این معضل  موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

 

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥٦٣٦/
  • ١٠:٥٨ - 1399/06/26/
  • تعداد بازدید: 31

خروج