چاپ
ارسال به دوست

مدير كل دامپزشكي استان ايلام گفت:

در ایام تاسوعا و عاشورا، دام های قربانی مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرند

باتوجه به ضرورت رعايت پروتكل هاي بهداشتي جهت پيشگيري از ابتلا به بيماري كرونا و لزوم عدم تجمع در هنگام ذبح دام وبه منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری مهلک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، ذبح دام های قربانی در ایام تاسوعا و عاشورا فقط در كشتارگاه هاي دام سطح استان انجام مي پذيرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل دامپزشكي استان ايلام، دكتر پيراني اعلام کرد: به منظور تأیید سلامت دام ها و جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام‌، 13 دکتر دامپزشک و 28 بازرس بهداشت گوشت و 11 نفر روحانی به منظور نظارت شرعی و بهداشتی در ایام تاسوعا و عاشورا فعال بودهو  با تعداد 13 اکیپ ثابت و 15 اکیپ سیار به همشهریان ارائه خدمت مي نمايند.
مديركل دامپزشكي ايلام افزود: اجرایی نمودن سنت قربانی از طریق کشتارگاه و تحت نظارت دامپزشکان و همچنین پیش سرد گذاری لاشه ها قبل از مصرف، تأمین کننده سلامت گوشت نذری و سلامت شهروندان می گردد؛ لذا شهروندان می توانند با مراجعه به کشتارگاه و ذبح دام در مراکز زیر نظر دامپزشکی تضمین کننده سلامت خود و شهروندان باشند.
وی در ادامه با اشاره بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی ذبح در حفظ بهداشت عمومی جامعه و تأمین سلامت فراورده خام دامی، خواستار رعایت این مهم از سوی شهروندان شد.
دكتر پيراني در پایان گفت: تلفن 1512  به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و راهنمایی شهروندان می باشد و این عزیزان می‌توانند از خدمات اداره‌کل دامپزشکی استان مطلع شوند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥١٧١/
  • ٠٨:٢٧ - 1399/06/07/
  • تعداد بازدید: 136

خروج