چاپ
ارسال به دوست

مدير كل دامپزشكي استان گفت:

ذبح دام قرباني امسال فقط در كشتارگاه صورت مي گيرد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل دامپزشکی ايلام، دکتر وهاب پيراني مديركل دامپزشكي استان ايلام در خصوص نحوه نظارت اين اداره كل بر فرايند ذبح دام در عيد قربان گفت: با توجه به روند گسترش بیماری كووید 19 و وضعيت قرمز استان ايلام از نظر گسترش اين بيماري و لزوم رعایت پروتكل های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و به منظور جلوگیری از تجمع و مسافرتهای غیر ضروری درون شهری و برون شهری امسال نحوه نظارت بر فرايند ذبح دام متفاوت خواهد بود.
دكتر پيراني افزود: با توجه به تجمع در جايگاه هاي موقت عرضه دام و عدم رعايت فاصله گذاري اجتماعي در اين جايگاه ها ، هماهنگی لازم با شهرداری ها و نیروی انتظامی به منظور  جلوگیری از ایجاد جایگاه های موقت عرضه دام در سطح استان صورت پذيرفته است.
وي اضافه كرد: تمامی كشتارگاه های استان با رعایت پروتكل های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی كرونا در روز عید قربان آمادگی لازم  بمنظور كشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به متقاضیان را دارند.
 مديركل دامپزشكي استان ايلام با تاكيد بر اهميت نظارت بهداشتی و شرعی  بر فرايند ذبح دام قربانی اظهار داشت ۲۷ اکیپ ثابت و سیار دامپزشكي مشتمل بر روحانیون ناظر ذبح شرعی وبازرسین بهداشتی  نظارت بر كشتاردام ، هم در كشتارگاه و هم در محل ادارات دامپزشكي شهرستانها  مستقر مي باشند.
 وي در پایان گفت:  با توجه به احتمال كشتار دام زنده در سطح شهردر روز عید قربان ، اكیپ‌های سیار در سطح شهرستانهای استان جهت نظارت شرعی و ارائه خدمات بهداشتی بر لاشه‌های کشتاری و ترجیحاً هدایت افراد به کشتارگاه های دام تشكيل خواهد شد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢١٢/
  • ٠٧:٥٨ - 1399/05/08/
  • تعداد بازدید: 69

خروج