چاپ
ارسال به دوست

تشدید نظارت دامپزشکی شهرستان مهران بر پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش روابط عمومي شبكه دامپزشكي شهرستان مهران، فاطمه احمدي رئیس  شبكه دامپزشکی مهران از تشدید نظارت دامپزشکی بر پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان خبر داد و گفت : نظارت بر روند انجام پروتکل‌های بهداشتی در خصوص شرایط حاضر از مراکز زیرمجموعه دامپزشکی از برنامه‌های اصلی بوده که طي  بازديد از مراکز عرضه فرآورده خام دامی مثل قصابی‌ها و سوپر پروتئین‌ها بازدید به عمل مي آيد.

رئیس شبكه دامپزشکی مهران اظهار کرد: از شیوع کرونا تا به امروز، توسط بازرسان و کارشناسان اداره دامپزشکی و با همکاری شبكه بهداشت ،اماکن و اداره صمت تشدید نظارت‌های دامپزشکی به منظور تامین سلامت مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی، به‌صورت روزانه و مستمر در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مراکز عرضه مواد پروتئينی  و قصابي ها در سطح شهرستان مهران به طور مستمر مورد بازدید و ارزیابی کارشناسی قرار گرفته که البته براساس مقتضیات، تذکرات و آموزش‌های بهداشتی به متصدیان واحدهای صنفی ارائه شد.

رئیس دامپزشکی مهران خاطرنشان کرد: در موارد مشاهده تخلفات بهداشتي با موارد غیر مجاز برخورد قانونی صورت گرفته است.

احمدي یادآور شد: بازدید از مکانهای عرضه ی مرغ زنده در راستای اقدامات پیشگیرانه از بیماری کوید ۱۹ و ارائه اخطارهای لازم جهت جمع اوری واحدهای غیر مجاز ،تشکیل پرونده و ارجاع به مقامات قضایی شهرستان از ديگر اقدامات شبكه دامپزشكي شهرستان مهران مي باشد.

وی تاکید کرد: براساس دستورالعمل‌های ابلاغی اداره کل دامپزشکی استان ايلام، موازین بهداشتی و تصمیمات ستاد مقابله با کروناي شهرستان عمل کرده‌ و ادامه خواهیم داد و سلامت مردم اصلی‌ترین اولویت برای ما است.

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤١٩١/
  • ١٢:٥١ - 1399/05/07/
  • تعداد بازدید: 13

خروج