چاپ
ارسال به دوست

گشت مشترك نظارتي بازرسان دامپزشكي شهرستان ملكشاهي جهت جلوگيري از فروش مرغ زنده

 به گزارش روابط عمومي شبكه دامپزشكي شهرستان ملكشاهي، قدرت آزادفر رئيس شبكه دامپزشكي اين شهرستان اظهار کرد: یکی از راه های جلوگیری از بروز و انتشار برخی از بیماری های مخاطره آمیز در جمعیت طیور صنعتی شهرستان جلوگیری از فروش مرغ زنده در سطح شهر است که با عوامل فروش مرغ زنده برخورد قانونی خواهد شد.

قدرت آزادفر با اشاره به اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از بیماری های مشترک بین انسان و دام است، اظهار داشت: این بیماری در صورتی که کنترل نشود، می تواند خسارات سنگینی به صنعت طیور وارد کرده و تبعات شدیدی از نظر بهداشتی برای جامعه خواهد داشت و مهمترین راه انتقال این بیماری می تواند، ترددهای کنترل نشده پرندگان زنده باشد.

وي افزود: بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه در اجرای گشت های نظارتی مشترك با شبكه بهداشت شهرستان از فروش مرغ زنده در سطح شهر جلوگیری خواهند کرد و متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شوند.

رئيس شبكه دامپزشكي شهرستان ملكشاهي در پایان از شهروندان درخواست کرد: از خرید مرغ زنده از افراد دوره گرد و سودجو خودداری کرده و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از فروشگاه های تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤١١١/
  • ٠٦:٤٤ - 1399/05/06/
  • تعداد بازدید: 60

خروج