چاپ
ارسال به دوست

تشریح عملکرد سه ماهه شبکه دامپزشکی شهرستان ايوان

رئيس شبكه دامپزشكي شهرستان ايوان به تشريح عملكرد سه ماهه اين شبكه پرداخت

 

 

به گزارش  روابط عمومي شبكه دامپزشكي ايوان، دکتر جناغ رئيس شبکه دامپزشکی شهرستان ايوان با تشریح عملکرد سه ماهه سال جاری شبکه دامپزشکی این شهرستان اظهار داشت: در مدت مذکور حدود 86 هزار راس گوسفند و بز در روستاهای شهرستان ايوان علیه بیماری آبله مایه کوبی شدند.

وی با اشاره به انجام مراقبت فعال بیماری های تب برفکی، شاربن و لمپی اسکین در این شهرستان افزود: همچنین 2 هزار و 326 راس گاو و گوساله نیز در این شهرستان علیه بیماری تب برفكي واکسینه شده اند.

دكتر جناغ در مورد واكسيناسيون انجام گرفته توسط بخش خصوصي دامپزشكي افزود: جمعا' تعداد 367 هزار و 402 راس دام عليه بيماري هاي آنتروتوكسمي ، آگالاكسي، قانقاريا، تب برفكي و ppr توسط اكيپ واكسيناسيون بخش خصوصي واكسينه شدند.

وی همچنین اجرای طرح تشدید نظارت های نوروزی دامپزشکی و مبارزه با کشتار غیرمجاز دام در تعطیلات نوروز را از جمله سایر اقدامات این شبکه برشمرد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ايوان بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار 1333 راس دام سبک و 107  راس دام سنگین در کشتارگاه دام شهرستان، بازرسی و نمونه گیری مرتب ماهیانه از گاوداری های شهرستان جهت انجام آزمایشات میکروبی، تقلبات شیر و همچنین بازرسی ماهیانه و نمونه گیری مرتب از کارخانه خوراک دام و طیور جهت انجام آزمایشات میکروبی و قارچی را نیز از دیگر اقدامات بیان کرد.

وی در پایان با اشاه به نظارت های بهداشتی مستمر دامپزشکی بر کبابی ها، رستوران ها، قصابی ها و سایر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی افزود: در مدت مذکور 150 مورد بازرسی بهداشتی بر این گونه اماکن صورت گرفته است.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٦١١/
  • ٠٨:١٩ - 1399/04/18/
  • تعداد بازدید: 77

خروج