• 1401/10/10 - 07:31
  • تعداد بازدید : 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دکتر بازیار نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام: باید کشتارگاههای دام و طیور استان وارد چرخه اقتصادی دام استان شوند

دکتریونس احمدی: دکتر بازیار نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام: باید کشتارگاههای دام و طیور استان وارد چرخه اقتصادی دام استان شوند

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام حجت الاسلام دکتر بازیار نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در جلسه "کارگروه امنیت غذایی استان" که در محل سالن جلسات این سازمان برگزار گردید گفت:  باید شرایطی فراهم گردد که گوشت قرمز یا سفیدی که به دست مردم می‌رسد دارای استانداردهای بهداشتی و تغذیه‌ای قابل قبولی باشد. متأسفانه در شرایط کنونی بسیاری از کشتارگاه های سنتی در استان شرایط مناسبی برای کشتار ندارند و از حیّز انتفاع ساقط شده‌اند.
وی افزود: متأسفانه تجارب نشان می‌دهد جریان‌هایی در کار هستند که تنها به دنبال سود و منافع شخصی هستند و همین افراد و جریان‌ها مانع می شوند که گوشت مناسب و بهداشتی به دست مردم برسد و اینجاست که ما با پدیده خطرناک کشتار غیرمجاز مواجه هستیم. 
حجه الاسلام بازیار گفت: کشتارگاههای استان عمدتاً با ظرفیت پائین فعال هستند و برخی نیز غیر فعال هستند مثل آبدانان و دره‌شهر و سرابله، درحالی که لازم است این کشتارگاهها مشکلاتشان حل بشود و وارد چرخه اقتصادی دام استان بشوند. البته ما فکر می کنیم که سازمان جهاد کشاورزی و معاونت محترم اقتصادی استانداری و همه اعضاء کاگروه امنیت غذائی استان باید در این خصوص تلاش‌هائی که دارند را تا حصول به نتیجه نهائی پیگیری نمایند.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت : متأسفانه وضعیت کشتار غیر مجاز در استان غیر قابل تحمل است و کانون‌های چندگانه عرصه گوشت‌های غیر بهداشتی، سلامت مردم را به سختی در خطر انداخته‌اند. روشن است که مبارزه با کشتار غیر مجاز تنها وظیفه یک اداره مانند دامپزشکی نیست و همت استانی و هماهنگی‌های بین بخشی طلب می‌کند. مبارزه با کشتار غیر مجاز نیازمند حمایت استاندار محترم و همچنین دستگاه محترم قضائی در استان است و از عهده یک دستگاه بر نمی آید.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 295879
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال ایلام

admin ادمین پورتال ایلام

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه