• 1401/06/08 - 13:09
  • تعداد بازدید : 52
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دکتر احمدی سرپرست اداره کل دامپزشکی استان ایلام : صادرات شتر مرغ را در دستور کار داریم/ طی یک سال کاری 7میلیون و نیم نوبت سر واکسیناسیون احشام سبک و سنگین در استان صورت گرفته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام ،دکتر احمدی سرپرست اداره کل دامپزشکی استان ایلام درنشست خبری باخبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) درایلام گفت: صادرات شترمرغ تولیدی این استان مطابق با استانداردهای جهانی به کشور عراق در برنامه‌ریزی‌های مسوولان استان قرار گرفته‌است .یونس احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان ایلام دارای یک واحد تولید و پرورش شترمرغ در شهرستان ملکشاهی است که این واحد در هر دوره تولید، ۵۰۰ قطعه شترمرغ را پرورش می‌دهد.

وی افزود: باتوجه به اینکه شترمرغ‌های این واحد تولیدی استانداردهای لازم برای صادرات را دارند، برای این واحد مجوز صدور شترمرغ به عراق با نظارت و تایید کارشناسان دامپزشکی در حال انجام است.

سرپرست دامپزشکی  استان ایلام با اشاره به اینکه امسال ۲۰۰ تن گوشت مرغ تولید استان برای اولین بار مطابق با استانداردهای جهانی به کشور عراق صادر شده است یادآور شد: تعداد معدودی از کشورهای دنیا امکان صادرات مرغ به بازارهای خارجی را دارند و امکان صادرات مرغ استاندارد برای هر کشوری امکان‌پذیر نیست و استان ایلام با نظارت و تایید کارشناسان دامپزشکی موفق به صادرات مرغ استاندارد به عراق شد.

احمدی ادامه داد: 7میلیون و نیم نوبت سر واکسیناسیون احشام سبک و سنگین، ۴۲ تن معدوم سازی مواد غذایی ناسالم، یک میلیون واکسیناسیون طیور بومی، هفت میلیون بار بازدید از مراکز و تولیدات بخش دامی در یک سال کاری (شهریور سال گذشته تا شهریور امسال) انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه صنعت پرورش مرغ و طیور بومی اشتغال‌زا و سودآور است، تاکید کرد: در صورت همکاری بانک‌ها، امکان ایجاد اقتصاد دام و طیور قدرتمند در استان وجود دارد چرا که ایلام با توجه به میزان تولید دام و طیور مازاد، یک قطب مهم در کشور محسوب می شود.

سرپرست دامپزشکی استان ایلام یادآور شد: با تشکیل یک ستاد یا قرارگاه متشکل از دستگاه‌های مرتبط چون استانداری، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و بانک ها بسترهای لازم برای اقتصاد دام و طیور در استان فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا، استان ایلام دارای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار رأس دام سبک، ۴۰۰ هزار رأس دام سنگین و ۵۰۰ واحد مرغداری دارای مجوز است که ۷۰ واحد آن غیر فعال هستند.

یک سوم‌ جمعیت استان در حوزه زیربخش های کشاورزی فعالیت دارند و کشاورزی از مهمترین منایع اشتغال  جمعیت جویای کار استان را تشکیل می دهد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 289934
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال ایلام

admin ادمین پورتال ایلام

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه