• 1402/03/02 - 13:51
  • تعداد بازدید : 38
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کنترل بهداشتی واحدهای عرضه گوشت چرخ کرده در شهر ایلام

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام از انجام ۱۴ مورد نمونه گیری از واحدهای عرضه گوشت چرخ کرده شهر ایلام  شامل کبابی‌ها، قصابی‌ها و رستوران‌ ها طی سال جاری خبر داد.
 
دکتر علی اکبر بگ محمدی اظهار کرد: اداره دامپزشکی شهرستان ایلام در راستای نظارت  و کنترل بهداشتی فرآورده های خام دامی که یکی از وظایف اصلی سازمانی این اداره می باشد به صورت منظم  اقدام به نمونه گیری از گوشت چرخ کرده در کبابی‌ها، رستوران‌ها و قصابی‌های سطح شهر می کند.
 
وی افزود: در این راستا از ۱۴ مورد نمونه گیری انجام شده از گوشت‌های چرخ کرده یک مورد تخلف ثبت و شناسایی شده است.
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام با اشاره به اینکه آزمایش نمونه ها با استفاده از تست (P.C.R) انجام می‌شودگفت: در این تست نوع دقیق حیوانی که از گوشت آن برای تهیه گوشت چرخ کرده استفاده شده مشخص می شود. همچنین در صورت بروز تخلف منجمله استفاده از سنگدان مرغ ، این تست قادر به شناسایی و ثبت تخلف است.
 
وی بیان کرد: به رغم هزینه بر بودن  انجام تست‌ P.C.R گوشت چرخ کرده، برنامه ریزی برای افزایش تعداد این تست‌ در سال جاری در شهر ایلام انجام  شده است.
 
دکتر بگ محمدی عنوان کرد: سال گذشته نیز مجموعا  ۳۳ مورد تست (P.C.R) در شهرستان ایلام انجام شده که سه مورد تخلف شناسایی و متصدیان به مراجع قضایی معرفی شده اند.
وی گفت: شهروندان هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه فرآورده های دامی را به سامانه 1512 گزارش کنند.
  • گروه خبری : ایلام,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 302017
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال ایلام

admin ادمین پورتال ایلام

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه