• 1402/11/23 - 15:59
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

در چهل و نهمین جلسه‌ی کمیته سلامت دامپزشکی استان "مجوز موقت فعالیت کشتارگاه صنعتی طیور زرین مرغ سیمره" در شهرستان دره شهر صادر شد

این هفدهمین مرکز در استان ایلام در حوزه بهداشت و اقتصاد دام استان است که در سال ۱۴۰۲ مجوز آن صادر و زیر نظر اداره کل دامپزشکی استان فعالیت آن آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام ،امروز دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳چهل و نهمین جلسه‌ی کمیته سلامت در محل سالن جلسات سردار شهید قاسم سلیمانی اداره کل با حضور دکتر احمدی مدیر کل دامپزشکی استان ایلام، معاونت سلامت و روسای ستادی ادارات فنی برگزار شد.
 
دکتر احمدی مدیر کل دامپزشکی استان در این جلسه گفت:  با توجه به اینکه این  کشتارگاه در شهرستان دره‌شهر به مدت ۱۸ماه غیر فعال بوده است  اقداماتی در راستای  رفع نواقص کشتارگاه صورت گرفته تا اجازه کشتار برای این کشتارگاه صادر گردد. 
 
 وی افزود: کشتارگاه طیور زرین مرغ دره‌شهر ظرفیت کشتار ۲ هزار قطعه مرغ در ساعت را دارد و با شروع به کار این کشتارگاه مسئله تأمین مرغ بهداشتی مورد نیاز در سطح استان در شرایط بهتری قرار می‌گردد .
 
مدیر کل دامپزشکی استان گفت: فعالیت  این کشتارگاه زیر نظر دکتر دامپزشک و یک روحانی ناظر شرعی انجام می‌گیرد.
 
دکتر احمدی مدیر کل دامپزشکی استان در ادامه این جلسه گفت: این هفدهمین مرکز در استان ایلام در حوزه بهداشت و اقتصاد دام استان است که در سال ۱۴۰۲ مجوز آن صادر و زیر نظر اداره کل دامپزشکی استان فعالیت آن آغاز می شود.
 
وی افزود:  این مراکز شامل کارخانجات خوراک دام و طیور،کشتارگاه دام،مراکز وابسته به عرضه فرآورده های خام دامی، بیمارستان دامپزشکی، مراکز درمانی و شرکت های پخش دارویی می باشد که در سال ۱۴۰۲ افتتاح گردیده است./
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 315112
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال ایلام

admin ادمین پورتال ایلام

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه