• 1400/09/27 - 09:16
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی برای دامداران روستای بردی شهرستان دهلران

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام، دکتردارابی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دهلران درخصوص

برگزاری دوره های آموزشی برای دامدارن اظهار داشت: حفظ سرمایه دامی از جمله مهم ترین وظایف دامپزشکی است.

وی با بیان اینکه در این راستا هم برنامه های آموزشی و هم برنامه های پیشگیری انجام خواهد شد گفت: آموزش نکات مهم در خصوص چگونگی نگهداری از دام ها می تواند به کاهش تلفات کمک کند.

دارابی تصریح کرد: تشریح نکات آموزشی در مورد بیماری ها، روش های صحیح مصرف داروها، آموزش زمان مناسب تزریق واکسن ها و نکات مهم در جلوگیری از سقط جنین در دام ها از جمله موضوعاتی است که در کلاس های آموزشی به آنها تاکید می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران با بیان اینکه برخی از این کلاس های آموزشی با همکای جهاد کشاورزی در بخش های مختلف شهرستان انجام میشود گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این کلاس ها از مسائل مورد نظر ما است و خوشبختانه استقبال دامداران از این کلاس ها مطلوب است.

دارابی همچنین به موضوع پیشگیری از بیماری ها به عنوان یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از تلفات و حفظ سرمایه دامی پرداخت و تصریح کرد: در حال حاضر عملیات مایه کوبی دام ها علیه بیماری تب برفکی در دستور کار این شبکه است.

وی با بیان اینکه این عملیات عمدتاً در کانونهای بیماری سنوات گذشته و با اولویت مکان های با تراکم بالای دام انجام خواهد شد گفت: شصت درصد جمعیت دامی شهرستان در این راستا تحت پوشش مایه کوبی تب برفکی قرار خواهد گرفت.

  • گروه خبری : دهلران,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 280001
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال ایلام

admin ادمین پورتال ایلام

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه